Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници.

„На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР Штип, од модуларната болница при Клиничка болница Штип било пријавено дека 84 годишен пациент ја напуштил болницата. Од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип лицето било пронајдено на градскиот плоштад во Штип и со возило на Итната медицинска помош вратено во болницата“, велат од МВР

Претходна вестИстражување на „Конрад Аденауер“: 70 отсто од граѓаните не можат да изберат најпозитивен настан во 30 години независност
Следна вестЗнае ли Финска дека нашите ученици одат во полски тоалети оти други нема во некои училишта?