Од полноќ бензинот БС-95 ќе чини 80 денари

Од ноќеска на полноќ бензинот БС-95 ќе се продава по нова цена. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), цената на бензинот БС-95 се намалува за два денари, додека цените на останатите бензини, на дизелот и на екстра лесното масло не се менуваат.

Па така, од полноќ литар бензин БС-95 ќе се продава за 80 денари за литар.

 

Претходна вестУапсен холанѓанец во Охрид откако искршил дел од опремата на амбулантно возило и се обидел да нападне и полицаец
Следна вестСо донација од 377 книги создадено македонско катче во националната библиотека во Осло