Ограбено казино во Центар

Кражба на пари се случила вчера во Скопје, соопшти полицијата.

МВР информира дека вчера во 00:07 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во казино на подрачјето на Центар две лица со закана кон вработениот одзеле пари.

-Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се наведува во соопштението

Претходна вестЈавно обвинителство: Поведена истрага против седум лица за улична продажба нa дрога во Скопје
Следна вестМакедонија до 21 година ја декласира Полска