Македонија до 21 година ја декласира Полска

Младата репрезентација на Македонија до 21 години во интересен и возбудлив контролен натпревар вчера оствари триумф од 2:1 над силната селекција на Полска.

Избраниците на селекторот Драги Канатларовски уште еднаш докажаа дека може да се носат со силните и моќни репрезентации, како што беше и вчерашниот противник.

Марио Илиевски во 44. минута ја донесе Македонија во предност од 1:0. На самиот старт на вториот дел, Лука Станковски стрела прецизно во 47. минута за предност од 2:0. Полска преку Борис во 84. минута го намали водството на Македонија и ги постави конечните 2:1.

На 5. јуни, селекцијата на Македонија до 21 година ќе одигра уште еден контролен натпревар против соодветната селекција на Босна и Херцеговина.

Претходна вестОграбено казино во Центар
Следна вестГаши: Не знам дали сме ветиле точен датум за уставни измени