Осумдесетгодишен старец извршил обљуба на малолетно девојче во велешко

Во СВР Велес синоќа 28-годишна жена од велешко пријавила дека 80 годишен старец од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, се работи на расчистување на случајот и превземање на соодветни санкции за сторителот на делото.

Претходна вестНови 438 случаи на Ковид-19 во Македонија, починаа 6 лица
Следна вестВардар ја пречекува Шкендија во дерби натпреварот од 9. коло во ПМФЛ