Пациент нападнал вработена на Клиника на нејзиното работно место

Пациент физички нападнал вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Таа во полицијата пријавила дека вчера додека била на своето работно место, била нападната од Д.Б.А., пациент на Клиниката за трауматологија.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестВо Долно Дупени пронајден човечки череп
Следна вестМакедонија денеска и утре во алертна фаза