Во Долно Дупени пронајден човечки череп

На 28.07.2020 во 18.00 часот во СВР Битола било пријавено дека во атар на с.Долно Дупени, ресенско, по претходна пријава за пронајден човечки череп, од полициски службеници бил извршен преглед и претрес на теренот, при што во атар на с.Долно Дупени, на место викано „Големи Грми“, биле пронајдени делови од човечки труп.

По наредба на Јавен обвинител истите се подигнати и предадени на обдукција.

Претходна вестФејсбук ќе лови лажни вести во Македонија
Следна вестПациент нападнал вработена на Клиника на нејзиното работно место