Пешак прегазен во Нов Дојран, тој починал на местото на несреќата

Пешак од Нов Дојран го загуби животот откако вчеравечер во него удрило патничко возило „шевролет“ на главната улица во Нов Дојран. Извршен бил увид од Јавен обвинител .

– Патничко возило „шевролет“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од С.Г.(26) од Гевгелија, вчера во 21:10 часот на улицата „Маршал Тито“ во Нов Дојран удрило во пешакот Д.Ѓ.(48) од Нов Дојран. Тој починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, соопшти МВР.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

Претходна вестОхриѓанец ранет од куршум
Следна вестПолицијата однесе пијан малолетник од Битола кај родителите, следува пријава