Охриѓанец ранет од куршум

61 охриѓанец Р.Ј. во саботата попладнето вчера попладне се здобил со повреда од куршум во потколеницата. Од СВР Охрид информираат дека несреќата кај нив била пријавена во 17,35 часот, а се случила во месноста Горни Друм, атар на охридското село Свињишта,

Повредениот бил пренесен во Општата болница во Охрид за укажување на лекарска помош, велат од охридската полиција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Претходна вестМаж прегазил жена во Скопје
Следна вестПешак прегазен во Нов Дојран, тој починал на местото на несреќата