Поради поставување водоводен приклучок без вода неколку улици во Козле

Поради водоводен приклучок од ф 80мм на ул. „Милан Марковиќ бр. 7 без вода денеска ќе бидат корисниците од оваа и од улиците „Милан Марковиќ“, „Копачка“, „Пијанец“, „Крчин“, како и дел од улиците „Козле“ и „Леринска“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.

Претходна вестПретседателот на Иран загина во хеликоптерската несреќа
Следна вестДелови од три скопски општини денеска без струја