Пожар во куќа во населбата „Кошишта“ во Охрид, нема повредени

Пожар рано изутринава избувна во станбена куќа во охридската населба „Кошишта“. За пожарот во 00:35 часот била информирана Територијалната противпожарна единица од Охрид, од каде веднаш кон улицата „Андон Дуков“ биле испратени четири противпожарни возила и седуммина пожарникари.

Благодарение на навремената интервенција спречено е проширување на пламенот од опожарената куќа на останатите објекти во близина.

Освен настанатата материјална штета нема повредени лица во пожарот.

Причините за избувнувањето на пожарот треба да ги утврди истрагата.

Претходна вестБарди маестрално погоди од слободен удар во дербито со Фенербахче
Следна вест119 санкционирани возачи во Скопје