Прегазен пешак од камион-миксер

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случи околу пладне на магистралниот пат Гостивар-Кичево.

Според информациите на СВР Тетово, околу 11:30 часот во близина на одделението за патен сообраќај на ОВР Гостивар, камион-миксер удрил во пешак.

Од повредите здобиени по ударот на самото место починал А. М. (31) од Долна Бањица Гостиварско.

За време на увидот што го вршеше екипа на ОВР Гостивар, сообраќајот на магистралата од патарина до здуњска раскрсница се одвиваше со регулирање. По увидот треба да станат појасни причините за несреќата и пешакот се нашол на коловозот.

Претходна вестВо ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 26 нови пациенти
Следна вестПФЛ: Скопското дерби без голови и без победник