Претпладне сончево и многу топло, попладне можен е кус пороен дожд

Претпладне сончево и многу топло време со мала локална облачност, а во попладневните и во вечерните часови ќе има услови за локален краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен вете. Ова е денешната временска прогноза за скопското подрачје.

Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 35 степени.

Слично време се очекува и во цела Македонија. Нестабилно време се очекува и за време на викендот при што во локални подрачја се очекува и невреме проследено со силен ветер, електрични празнења и појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачат до 36 степени во сабота и 34 степени во недела.

Претходна вестДенеска се празнува Свети Наум Охридски, епископ, исцелител и просветител
Следна вестШто ново ќе каже Боки 13 за неговите кривични пријави против функционери и бизнисмени?