Пријавен случај на силување малолетничка во Скопје, полицијата ќе истражува

Малолетно девојче со привремено живеалиште во Скопје било силувано од страна на две лица.

Според информациите, за случајот во полицијата алармирала В.С.(39) од Скопје.

Таа пријавила дека завчера околу 21 часот С.С. и Д.Н. извршиле обљуба врз девојчето.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестГрадоначалникот Темелковски: Секогаш му помагам на Општинскиот Сојуз на Борци од НОБ, го негуваат партизанскиот непокор
Следна вестСе гледа крајот на политичкото медиумско бомбардирање: Изборна кампања само уште четири дена