Приведен охриѓанец кој го фотографирал гласачкото ливче

Инцидент на избирачко место во Охрид. Имено, полицијата го приведе А. И. (48) затоа што го фотографирал гласачкото ливче на избирачкото место 1271 во Охрид.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираа од СВР Охрид.

Претходна вестВо Скопје најголема излезност во Карпош, Центар и Аеродром, најмала во Шуто Оризари, Сарај…
Следна вестОЈО Делчево истражува обид за изборен поткуп со бесплатно вградување водомери