Приведен скопјанец за испишување политички пораки на автобуска, штаб и контејнери

Полицијата уапсила 25-годишен скопјанец кој вчера со спреј оштетил повеќе објекти во Драчево.

Полицијата го затекнала како на дел од објектите испишувал број „7”.

-Околу 1:30 часот на ул. „Јустинијан Први“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Х.С.(25) од Скопје затоа што бил затекнат како на трафостаница лепи плакати од политичка партија и со спреј пишува на штаб на политичка партија. Тој бил приведен во полициска станица и му бил одземен спрејот, велат од МВР.

 

Полицијата против него ќе поведе постапка.

Претходна вестНови амбасади ќе се градат во Атина и Анкара, добиени имоти од СФРЈ ќе се реновираат или продаваат
Следна вестКандидат за градоначалник на Новаци се обидел да удри полицаец со автомобил и незаконски снимал спот на стадион, а пријавил дека тој е жртва