Приведена наставничка, пријавена била дека психички малтретирала ученици

Наставничка од Неготино била приведена вчера попладне, откако била пријавена дека психички малтретирала ученици, информираа денеска од СВР Велес. Против неа ќе биде однесена кривична пријава.

Вчера во 17.30 часот полициски службеници од ОВР Неготино ја лишиле од слобода Т.Ј.С.(48) од Неготино, наставничка во училиште во Неготино, постапувајќи по пријава според која таа психички ги малтретирала учениците за време на настава. Т.Ј.С. е приведена во полициска станица и по документирање на случајот против нејзе ќе биде поднесена соодветна пријава, појаснија од СВР Велес.

Претходна вестПронајден фрагмент од фреска со рака на светител на локалитетот во село Пчиња
Следна вестУште еден случај на салмонела меѓу учениците во Карпош