Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка осомничена за кражби на подрачјето на Гази Баба.

Според информациите на МВР, вчера е приведена Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела измама, дрска кражба и кражба на подрачјето на Гази Баба.

По судска наредба бил извршен претрес во нејзиниот дом и била пронајдена облеката што ја носела при извршување на кривичните дела.

Од МВР информираат дека било извршено препознавање од оштетените, при што биле расчистени шест кривични дела – три измами, една тешка кражба на дрзок начин и две кражби.

По целосно документирање на случаите против неа ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Претходна вестОд понеделник ќе се дава трета доза вакцина – тоа ќе биде „Фајзер“
Следна вестФилипче призна: Има пренос на зараза меѓу учениците – се спрема методологија за скрининг