Продавачка задржала заборавена банкарска картичка и си пазарела

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.П.(20) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

На работното место во продажен објект во Свети Николе, пријавената задржала банкарска картичка која ја заборавило лице од Свети Николе.

Таа во периодот од 11.01.2024 до 16.01.2024 извршила повеќе плаќања, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 5.235 денари.

Претходна вестПатнички авион влетал во турбуленции: три стјуардеси завршиле во болница, има и повредени патници
Следна вестЗамислете и јас да кажев нешто слично, ќе следеа пцости и навреди, авиони и топови: Вучиќ по изјавата на Рама за Косово