Променливо облачно и потопло со сончеви периоди

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Попладне ќе има локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура се движеше од 5 до 11 степени, а дневната ќе биде од 16 до 26 степени.

Во Скопје променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата изутринава изнесуваше 10, а преку ден ќе достигне 24 степени.

 

Претходна вестПлоштадот зад ТЦ „Бисер“ колку долго ќе чека да биде поправен?
Следна вестДенеска почнуваат разговорите за коалиција меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“