Променливо облачно со сончеви периоди

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните западни делови ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Утринската температура се движеше од – 5 до 1 степен, а дневната ќе биде од 6 до 11 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец . Температурата изутринава изнесуваше – 3 степени, а дневната ќе достигне 8 степени.

 

Претходна вестЛазаров: Одигравме екстра квалитетен натпревар, со голема борба!
Следна вестНајавена конвенција за промоција на Данела Арсовска за претседател на Нова Алтернатива