Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар во Ново Лисиче

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар во Скопје. Имено, вчера во 19:56 часот во СВР Скопје било пријавено дека на кеј на реката Вардар во Скопје, во близина на ФФМ во Н. Лисиче, било пронајдено обесено машко лице на возраст од околу 25 години.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Претходна вестДвајца починати и 155 новозаразени лица од вирусот
Следна вестСДСМ за средбата Николовски – Груби: Имавме конструктивна дискусија, програмските определби и принципите на евентуалниот коалициски договор да се испорачаат во целост