Прв конгрес на Движење ЗНАМ – За наша Македонија

Политичката партија Движење ЗНАМ – За наша Македонија вечер во Скопје ќе одржи прв конгрес.

Како што соопшти ЗНАМ, на конгресот ќе бидат донесени одлуки за усвојување Статут на партијата, за избор на нејзин претседател, избор на членови на Централен и на Надзорен одбор и за утврдување предлог кандидат за претседател на државата.

Претходна вестВремето денеска: Сончево со мала локална облачност и температура до 17 степени
Следна вестПендаровски ќе биде претседателскиот кандидат на СДСМ, партиските тела ќе го гласаат на трети март