Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите: Таравари и препиша терапија на ДУИ

Откако на првичните изборни резултати освоија 13 мандати, коалицијата „Вреди“ славеше а Арбен Таравари на Фејсбук испрати порака до ДУИ.

-Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите! 2 пати на ден после леб Помина! Промената завршена!, им порача Таравари на ДУИ преку социјалните мрежи.

ДУИ засега има освоено 18 мандати, а коалицијата „Вреди“ 13 мандати на парламентарните избори.

Претходна вестПожар на железничката станица во Гевгелија, се запалила локомотива од воз
Следна вестАрсовска ќе анализира ли кој греши, таа или гласачите?