Родител пријавил дека наставничка го истепала син му

Родител пријавил во полиција дека наставничка го истепала син му.

Џ.Б.(45) од Гостивар вчера околу 16 часот, во СВР Тетово пријавил дека околу 9 часот и 50 минути во гостиварско основно училиште, во кое учел, неговиот малолетен син, наставничката го истепала детето.  Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. Лани имаше повеќе вакви инциденти со наставници и ученици.

Претходна вестТетово: Возрасен маж преку интернет се допишувал со мало девојче за да го намами на средба
Следна вестВладата го одобри склучувањето на Договорот за изградбата на коридорите 8 и 10