Родителите пријавиле исчезнување на две деца, полицијата ги бара

Полицијата трага по момче од Штип и девојче од Велес, чии што родители пријавиле дека нивните деца заминале до дома и повеќе не се вратиле. Вчера во 07.45 часот во СВР Штип, Е.Д.(39) од Штип пријавил дека неговиот син С.Д.(14) се оддалечил од дома. Истиот ден во 12.00 часот во СВР Велес, К.Н.(42) од Велес пријавил дека неговата ќерка А.С.(16) се оддалечила од дома. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира полицијата.

Претходна вестНи маскирањето со чаршавот не му помогна полицијата да не го приведе поради кражбата
Следна вест345 нови случаи на коронавирус, починаа 8 лицa