Санкционирани 193 возачи во Скопје

На територија на град Скопје изречени се вкупно 193 казни, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 21 санкциja, 19 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за поминување на затворен сигнал – црвено светло, шест санкции за користење мобилен телефон при возење, шест мерки за некористење сигурносен појас…

Од МВР велат дека Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Претходна вестИлир Демири и Наим Бајрами избрани за министри за здравство и администрација
Следна вестГрчките земјоделци со симболични блокади на граничните премини Ники и Евзони со Македонија