Силен земјотрес во Црна Гора, почувствуван и во Македонија

Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово околу 4:06 ја погоди Црна Гора

Епицентарот бил во близина на градот Плужине на длабочина од десет километри.

Земјотресот беше почувствуван и во повеќе градови во Македонија.

Претходна вестВнукот на Ахмети до крајот на годината се повлекува од Соравија
Следна вестВремето денес променливо облачно со сончеви периоди, попладне услови за локални слаби врнеж