Времето денес променливо облачно со сончеви периоди, попладне услови за локални слаби врнеж

Времето денеска, променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локални слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната ќе достигне од 10 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 16 степени.

Во наредните денови следува период на променливо облачно време со сончеви периоди, освен во недела, кога се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури ќе бидат без значителни промени.

Претходна вестСилен земјотрес во Црна Гора, почувствуван и во Македонија
Следна вестЌе заседава Комисијата за заразни болести, се очекуваат детали околу забраната за невакцинирани деца во градинките