Силувана малолетничка во Скопје

Нов грозоморен чин ја се случил во Скопје. Младо момче силувал малолетно девојче.

За случајот, мајката пријавила дека 23 годишник ја силувал нејзината ќерка.

– На 27.02.2024 во 13.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, 34-годишна жена од Скопје пријавила дека М.К.(23) од Скопје извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестПендаровски непоколеблив: Мора да ветиме дека и натаму ќе даваме поддршка на Украина, досега имаме испорачано помош во вредност од 60 милиони евра
Следна вестПрегазен пешак на паркинг во Неготино, лицето починало на местото на несреќата