Силувано малолетно девојче

Малолетна девојка од Струмица била силувана од жител на селото Старо Балдовци. Случајот го пријавила нејзината мајка.

„На 11.12.2020 во 20.00 часот во СВР Струмица, 41 годишна жителка на Струмица пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината малолетна ќерка од страна на И.А. од с.Старо Балдовци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ соопшти МВР.

Претходна вестЗаев се сретна со коалициските партнери: Си кажаа дека се поддржуваат во владеењето
Следна вестНови 982 заболени и 19 починати од коронавирус во Македонија