Синоќа опожарен „Голф“ во Струга

Пламен опфатил автомобил во Струга. Имено, денеска во 02.31 часот во СВР Охрид било пријавено дека во 02.25 часот на улицата „Елпида Караманди“ во Струга било опожарено патничко возило „Фолксваген Голф“ со струшки регистарски ознаки, сопственост на 43-годишниот А.Ш. од село Делогожда, струшко, извести МВР.

Пожарот бил изгаснат од сопственикот. Нема повредени лица нема.

Увид извршила екипа на ОВР Струга и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Претходна вестПолицаец од Скопје вршел семејно насилство врз неговите малолетни деца
Следна вестВанковска ја кажа својата формула за настап во кампањата: Битка каква не сте виделе…