Сите номинирани за Оскарите добија торби, вредни 180.000 долари, познато што има во нив

Познато е дека на престижните Оскари се појавуваат големи ѕвезди, но има простор и за дебитанти за кои ова е отскочна штица. И покрај тоа што признанието на критичарите е основата на овој настан, многумина ги интересира што има во „торбата“ што ја добиваат сите номинирани.

Сепак, само четворица актери ги напуштија Оскарите со статуетка за Оскар, но сите 20 номинирани ќе добијат шестцифрена награда. Кесата, инаку позната како „Everybody Wins“ е проценета на приближно 180.000 долари, според документите прегледани од „Make It“ на CNBC.

Торбата е исполнета со повеќе од 50 подароци кои се движат од Рубикова коцка од 15 долари до покана да уживате во одмор од 50.000 долари.

Најскапиот подарок во овогодинешната чанта е тридневен престој во „Шале Цермат Пик“. Номинираните кои ќе ја искористат поканата од 50.000 долари ќе имаат приватно користење на целата дрвена куќичка за себе и до девет гости.

Шесткатната вила има прозорци од подот до таванот со поглед на Матерхорн во Швајцарија, спа центар, терапевт за масажа во куќата и опсерваторија на небото на покривот. На гостите ќе им биде послужен оброк со повеќе јадења подготвен од гурмански готвач, а исто така ќе имаат пристап до целосно опремена винарска визба, како и до автомобил со шофер, достапен 24 часа на ден.

„Подарокот“ вклучува и седумдневен престој во „Golden Door Spa“ во Јужна Калифорнија. Велнес центарот е проценет на 24.000 долари и нуди дневни масажи, оброци од фарма до маса, приватни патеки за пешачење и часови по танц и здравје.

Исто така во „чантата“ може да се најдат и други „потребштини“.

Претходна вестНа денешен ден пред 21 година е убиен српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ
Следна вестЕх, кога Пендаровски вака цврсто не би дозволувал фалсификување на македонската историја…