Скопјанец ги нападнал сопругата и малолетната ќерка, па кршел по дома

Полицијата вчера го приведе Ѓ.Р.(44) од Скопје, затоа што околу 11.00 часот во семејниот дом на подрачје на општина Аеродром во Скопје, по претходна расправија, физички ги нападнал својата 49-годишна сопруга и својата малолетна ќерка, а оштетил и дел од покуќнината.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветна пријава, објави МВР во дневниот билтен.

Претходна вестТетовец измамил жена од Косово за 732 евра
Следна вестВо ОКТА отворен првиот тренинг-центар за гасење пожари од нафтени деривати