Скопјанец и неговиот миленик каснати од улично куче

Вчера скопјанец пријавил дека тој и неговиот миленик биле каснат од улично куче на подрачјето на Аеродром.

Како што соопшти полицијата, на 01.12.2023 во 16.40 часот во Полициската станица Аеродром, В.Т.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Благоја Мучето“ тој и неговото куче – домашен миленик биле каснати од куче скитник.

Претходна вестМотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје
Следна вестПрегазен велоспидест во Кичево, починал на лице место