Прегазен велоспидест во Кичево, починал на лице место

На 01.12.2023 во 12.10 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на регионалниот пат Осломеј-Кичево, кај место викано „Ѓубриштето”, товарно возило „мерцедес” со кичевски регистарски ознаки, управувано од К.К.(26) од с.Гарани, кичевско, удрило во велосипед управуван од Ј.С.(63) од Кичево, информираат ов Министерството за внатрешни работи.velov

Од здобиените повреди на местото починал велосипедистот, а смрт констатирал лекар од Медицински центар Кичево. Увид извршила увидна екипа од ОВР Кичево, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

 

 

Претходна вестСкопјанец и неговиот миленик каснати од улично куче
Следна вестСрбинка си го запалила сопствениот син