Скопјанец претепан поради недоразбирање околу паркинг

На 26.04.2024 во 17.40 часот во СВР Скопје, Д.Ш.(44) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Бит Пазар во Скопје, по претходно недоразбирање околу паркинг простор, бил физички нападнат од С.С.(48) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од МВР.

Претходна вестСтруга ги врати Шкупи и Шкендија во борба за титулата, реми во скопското дерби, Вардар загуби во Струмица
Следна вестВремето денес сончево и топло, температури до 28 степени