Скопјанец ја нападнал сопругата пред синот

Скопјанец ја нападнал својата сопруга пред очите на синот, додека биле пред угостителски објект.

„М.Џ.(29) од Скопје пријавила дека околу 21:00 часот, додека била заедно со нејзиниот син пред угостителски објект на ул. 23 Октомври во Скопје, пристигнал нејзиниот сопруг Ф.З.(28) од Скопје и физички ја нападнал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР

Претходна вестРегистрирани 137 нови случаи на коронавирус, починаа 10 лица
Следна вестНаместо во самоизолација го пронашле пред кафеана