Скопјанец нападнат во Аеродром

Од Градската општа болница „Св.Наум Охридски” – Скопје во СВР Скопје вчера било пријавено дека кај нив за укажување лекарска помош дошол М.Т.(60) од Скопје, кој според неговиот исказ, во 14.20 часот на бул.„Јане Сандански“ тој бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестСе слави Божик, раѓањето на Исус Христос, на мирот и на добрата волја меѓу луѓето
Следна вест149 санкционирани возачи во Скопје, 15 за управување со брзина поголема од дозволената