Скопјанец по четири дена пријавил дека му е украден „Мерцедес“

По четири дена откако се случила кражбата, скопјанец пријавил дека му е украдено патичкото возило „Мерцедес МЛ-320“ во Шуто Оризари. МВР денеска соопшти дека скопјанецот Н.М. (64) кражбата ја пријавил вчера во 11.55 часот.

-Тој пријавил дека на 02.07.2020 во период од 11.45 до 19.30 часот, на паркинг пред маркет на ул.„Индира Ганди“, едно лице му одземало паркирано патничко возило „Мерцедес МЛ-320“, со скопски регистарски ознаки. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Претходна вестКазни од скоро 550.000 евра платиле граѓаните поради неносење маски, има ли ефект?
Следна вестДали и депонијата кај Ново село ќе остане „привремена“ како таа кај Вардариште?