Скопјанец заврши во притвор, полицијата му најде 147 грама марихуана

Триесетдневен притвор е определен на 40-годишен скопјанец кај кого полицијата пронашла марихуана. Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против ова лица поради неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

-На 2 декември, при личен преглед на осомничениот, овластени полициски службеници кај него пронашле 147,6 грама наркотична дрога – марихуана. Дрогата му била одземена, а осомничениот бил приведен, соопшти Обвинителството.

Претходна вест43 нови пациенти заразени со вирусот хоспитализирани во Скопје
Следна вестСпасовски: 90 отсто од граѓаните ги почитуваат мерките, има 10 проценти што мислат дека тие најмногу знаат