Скопјанка среде ноќ претепана од сопругот и свекорот

42-годишна скопјанка среде ноќ била физички нападната од сопругот и свекорот.

– На 15. мај во 01.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена пријавила дека во домот на подрачјето на Бутел била физички нападната од нејзиниот сопруг Ф.Ч. и од нејзиниот свекор Ј.Ч., при што сопругот употребил и тврд предмет, стои во полицискиот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестГлутница кучиња нападна скопјанец во кругот на државна болница: Тргнал да бега, ама паднал и се повредил
Следна вестВашингтон тврди дека надворешни сили се обидуваат да влијаат врз претседателските избори