Со автомобил удрил во пешак, па во паркирано товарно возило

На 13.01.2024 околу 15.40 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Граничен премин „Деве Баир“ – Крива Паланка, се случила сообраќајна несреќа.

-Во несреќата, автомобил „рено“ управуван од Т.М.(34) од Крива Паланка, со регистарски ознаки од Крива Паланка удрил во Д.М.(49) од с. Дурачка река, Крива Паланка, а потоа во запрено товарно моторно возило „мицубиши“, сопственост на ЈП за Комунални услуги-Комуналец Крива Паланка, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Д.М., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Крива Паланка.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Над 100 граѓани годишно собираат пари за лекување
Следна вестСтојаноски: Милиони се испумпани со фиктивни фактури, раководството на УЈП или знаело и прикривало или целосно го уништило системот