Со виљушкар си го прегазил колегата- починал на пат кон болница, еве ги деталите

На 29.08.2020 во 09,00 часот било пријавено дека во с.Ерџелија-штипско, во хангар од работна машина-виљушкар управувана од С.А.(54) бил прегазен М.Г.(58) од Свети Николе, кој на пат за Медицинскиот центар Штип починал.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Свети Николе. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Претходна вест23 годишен возач со „Ауди“ усмртил велосипедист
Следна вестПочина Ратка Димитрова