Сончево и студено со умерен ветер

На подрачјето на Македонија денеска наутро ќе биде променливо облачно и студено, а преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура се движеше од – 7 до 1 степен, а дневната ќе биде од – 1 до 8 степени.

Во Скопје утрото променливо облачно, преку денот сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура изнесуваше -1 степен, а дневната ќе достигне 4 степени.

 

Претходна вестСајковски: Гласањето и изборите се камен-темелник на едно демократско општество
Следна вестКоле Неделковски имал две пасии: Поeзијата и слободата на Македонија, животот го дал во борба против фашизмот