Сончево, попладне можен е пороен дожд

На скопското подрачје попладне и вечерва ќе има услови за локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Инаку, во претпладневните часови ќе преовладува сончево и топло време. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 31 степен.

Слично време се очекува и на подрачјето на целата земја. Во следните денови, а особено за време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Претходна вестМакедонскиот уметник Станко Павлески на изложбата „Арт/Војна/Транзиција“ во Риека
Следна вестКарантин за сите патници кои слетаа во Финска со летот од Македонија