Сончево со мала облачност

Претежно сончево и стабилно време со мала облачност, најавуваат метеоролозите за денеска на скопското подрачје. Во западните делови од Македонија повремено значително облачно со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од западен правец, кој во западните делови повремено ќе засилува.

Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 26 степени.

До недела ќе преовладува стабилно време. Од петок ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец што ќе предизвика пораст на температурите.

Претходна вестМОН тврди дека на првиот училишен час немало посериозни пречки при онлајн наставата
Следна вестКаде брзале 108 скопски возачи кои добија казна?