Сончево со слаб ветер, стабилно до крајот на викендот

Претежно сончево време со слаб северозападен ветер, предвидуваат за денеска метеоролозите за скопското подрачје. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 31 степен.

Во земјава се очекува слично време = сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе биде 8.

За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и топло со пораст на дневната температура. Во понеделник попладне и во вторник повторно ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Претходна вестКазни за 501 граѓанин заради неносење маски
Следна вестТешко повреден 52-годишник при судир на мотоцикли во Куманово