Тешко повреден 52-годишник при судир на мотоцикли во Куманово

Во попладневните часови на 20 август во кумановската полиција било пријавено дека на булеварот Октомвриска револуција се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „генерикс“ управуван од 23-годишник и мотоцикл „пијаџо“, управуван од Е.А. (52).

Во незгодата со тешки повреди се здобил 52-годишникот, а истите му биле констатирани откако итно бил пренесен во Медицинскиот центар Куманово.

На местото на незгодата извршен бил увид од екипа на кумановската полиција.

Претходна вестСончево со слаб ветер, стабилно до крајот на викендот
Следна вестПочнува судењето на актерката Силвија Стојановска за набавка и продажба на 700 килограми кокаин