Сончево време со температури до 14 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14 степени.

Во Скопје, сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 11 степени.

Претходна вестТинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода
Следна вестПрвото бебе во 2021 година е машко, се роди една минута по полноќ